Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ciao Ciao Bambina: “nasze boskie, włoskie piosenki”

7 kwietnia @ 18:30 20:00

“Ciao Ciao Bambina” to tytuł  jednego z wielkich przebojów Marino Mariniego, niezwykle popularnego w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku włoskiego piosenkarza i kompozytora. W Polsce Marini uwielbiany był za sprawą piosenki „Nie płacz, kiedy odjadę”. 

“CIAO CIAO BAMBINA “

Koncepcja i reżyseria – Nicola Palladini

Scenariusz: Małgorzata Wojtulewicz

 “Ciao Ciao Bambina” to najsłynniejsze włoskie piosenki w autorskiej interpretacji Nicoli Palladiniego, musicalowego aktora z Rzymu, z towarzyszeniem zespołu muzycznego, jak również podróż przez historię włoskiej piosenki i utwory dobrze znane polskiemu odbiorcy.

Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc nas przez trzy dekady XX wieku. Towarzyszymy mu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40-tych, gdzie poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy, widzowie udają się w towarzystwie Marino Mariniego do kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii, gdzie biorą udział w jego wielkim sukcesie nad Sekwaną. Spora część spektaklu koncentruje się na ogromnym sukcesie, jaki Marino Marini odniósł w Polsce. Poznajemy historię jego wielkiej popularności nad Wisłą oraz genezę słynnej diety Twist, którą tam spopularyzował.

Od dnia premiery spektakl był wystawiany ponad 500 razy w całej Polsce. 

Czas trwania: ok.90 minut.

Cena biletu: 99 zł

Nicola Palladini, aktor musicalowy, reżyser i współautor scenariusza, swoją sceniczną opowieść zamienia w podróż przez historię ponad trzydziestu lat włoskiej piosenki. Bohaterowi opowieści widzowie towarzyszą w rejsie statkiem do Stanów Zjednoczonych końca lat czterdziestych, poznają tam klimat nowojorskiej Małej Italii, po powrocie do Europy zaglądają do neapolitańskich i rzymskich kabaretów, stają się świadkami jego sukcesu w paryskiej Olimpii, towarzyszą mu także w Polsce, gdzie zyskał niezwykłą popularność.

Opowieść obfituje w ciekawostki – włoski gwiazdor nie tylko rozkochał w sobie Polaków, ale i nauczył ich tańczyć twista. W czasie ponadgodzinnego spektaklu będzie można usłyszeć wiele szlagierów, znanych z wykonań także innych popularnych piosenkarzy, takich jak Toto CotugnoAdriano Celentano, Domenico Modugno, Fred Buscaglione czy Pat Boon Posłuchamy między innymi „Tu vuo fa l’americano”, „L’Italiano”, „Azzurro”, „Marina”, „O sole mio”, „Love in Portofino”, „Volare”, „Mamma”, „Guarda che luna”, „That’s amore”, „Mambo italiano”, „Quando, quando, quando”, „Buonasera signorina”, „Arrivederci Roma” i – oczywiście – „Nie płacz, kiedy odjadę”.

Dynamicznemu, ale chwilami także nostalgicznemu, wypełnionemu śpiewem i poezją występowi Nicoli Palladiniego towarzyszą widowiskowe wideoprojekcje.

LINK DO TRAILERA:  https://www.youtube.com/watch?v=f1ZdBSy1ZMs

NICOLA PALLADINI

Po ukończeniu w 2005 roku Akademii Musicalowej Musical Theatre Academy w Rzymie, rozpoczął swoją teatralną karierę w musicalu “The Rocky Horror Show” w roli Riff Raff, a następnie brał udział w licznych musicalach we Włoszech: “The Pink Floyd Rock Show” w roli producenta Franka, jako Szalony Kapelusznik w “Alicji w Krainie Czarów” oraz w roli Apostoła w światowej premierze muzycznego spektaklu “Marcelino, chleb i wino”, która odbyła się  w Sali Audiencyjnej Pawła VI, w Watykanie.

W 2011 roku zadebiutował na polskiej scenie teatralnej główną rolą Mistrza Ceremonii w musicalu “Cabaret”, w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego, w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. Rok później – w Teatrze Muzycznym w Poznaniu – wystąpił w musicalu “Kiss me Kate“, również kreując głównego bohatera – Fred’aGrahama/Petruchio.

W 2013 roku Nicola Palladiniego można było zobaczyć w roli Saszy, w inscenizacji “Skrzypka na dachu” w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu, a także jako Heroda w “Betlejem polskim” Lucjana Rydla na deskach Teatru Małego w Tychach. W tym samym roku wykreował z ogromnym powodzeniem – ponad 500 spektakli od premiery w listopadzie 2013 – postać Marino Mariniego w spektaklu muzycznym “Ciao Ciao Bambina”.

Od 4 października 2014 roku można go oglądać w Teatrze Muzycznym w Łodzi w podwójnej roli Judasza i Heroda w inscenizacji słynnego musicalu “Jesus Christ Superstar”

Pracował także nad musicalową wersją “Snu nocy letniej” Szekspira, gdzie wcielił się w role Oberona i Tezeusza.

21 listopada 2015 odbyła się premiera spektaklu “d:Amore” w jego reżyserii i z nim w roli głównej.

99,00zł

Scena Berlin

Skawińska 2
Kraków, Małopolska 31-066 Poland
721 346 288
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking “Get Tickets” will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available